Historie divadla Elf

 

Divadelní společnost Elf vznikla v roce 1986 na troskách divadla TAM-TAM, což byl naivně poeticko-politický kabaret Divadla v Nerudovce. Zakladatelem a kmenovým režisérem byl Jan Prokeš.

Během let spolupracovala s naší společností řada osobností: Irena Hýsková, Daniela Vacková, Eva Prokešová, Jan Marek, Ondřej Lážnovský, Václav Zeman, Luděk Kopřiva, Martin Klásek, Michal Barták, Roman Havelka, Josef Homolka, Zdeněk Hajduch, Václav Koubek a Richard Maška.

Inscenace Ubu králem A. Jarryho, Rusalka A. Dvořáka a J. Kvapila, Erbenova Kytice, Kalif čápem W. Hauffa a komorní muzikál Pravila Šahrazád jsou už jen dávnou vzpomínkou.

V roce 2005 přijal J. Prokeš nabídku Vyšší odborné školy Herecké a stal se pedagogem nově otevřeného studijního oboru Loutkářské umění.

Už během prvního semestru si uvědomil, že nelze sedět na dvou židlích a divadlo Elf na čas rozpustil.

V roce 2008 nabídl J. Prokeš svým nejlepším studentům, aby společně zkusili štěstí na „volné noze“. Do Elfu tak nastoupili Zuzana Horová, Michaela Hradecká a Michal Hnátek, později také Petra Mošovská a Josef Horák.

Na sklonku roku 2015 předal Jan Prokeš vedení souboru Michalu Hnátkovi.

V průběhu roku 2017 soubor opustily Zuzana Horová a Michaela Hradecká a Elf pokračuje v úzkém složení HNÁTEK - HORÁK - MOŠOVSKÁ viz soubor

Staronový Elf vstává z popela.