Současná sestava Elfu

 

Petra Mošovská

Vystudovala herectví pod vedením Václava Martince. Mimo Elf má svůj vlastní projekt - čarodějnici Petranu, hraje v Divadle Na Fidlovačce a v souboru Depresivní děti touží po penězích. Pamatovat si ji můžete jako moderátorku TV Óčko. Dříve doprovázela Fešáka Pína jako Bóňa bon Bóňa. Jejím snem je být cirkusačka. Je jedinou ženou v našem souboru a zároveň jejím nejsarkastičtějším členem.

 

Michal Hnátek

Absolvent Vyšší odborné školy herecké, obor Loutkářské umění. Působil v Divadle Spejbla a Hurvínka, Divadle Puls (dříve Kulich), Divadle Na Prádle, Divadle Formela a dalších. Hostoval v Kabaretu Caligula. Hraje v Činoherním studiu Bouře. Je členem kapely 5P Luboše Pospíšila. Na pódiu je k vidění i s Vladimírem Mertou, Janem Hrubým či Petrou Bílkovou. Hraje na bicí nástroje. S incenací Jezinky bezinky získal společně s Josefem Horákem cenu za nejlepší mužský herecký výkon na festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla, Havířov 2015.

 

Josef Horák

Vystudoval činohru (Dramatická umění a moderování) na Vyšší odborné škole herecké v Praze pod pedagogickým vedením Mileny Steinmasslové a Michala Pavlíka. Poté vystudoval obor Arts management na VŠE v Praze a produkci na DAMU. Hraje v Divadle Puls, v divadle Minor a v Činoherní skupině Praha. Věnuje se dabingu. Hraje na kytaru. S incenací Jezinky bezinky získal společně s Michalem Hnátkem cenu za nejlepší mužský herecký výkon na festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla, Havířov 2015.

 

 

Ti, kterým vděčíme za to, že Elf existuje

 

Jan Prokeš

- zakladatel Elfu

Má na svědomí asi 40 profesionálních loutkových i činoherních režií, je autorem několika původních her a dramatizací mnoha pohádek. V mládí rekvizitář, asistent scény v Čs. televizi, vodník, dramaturg Divadélka v suterénu, vedoucí kulturního domu Zavadilka v Praze 6. V letech 1980-85 loutkoherec a režisér Středočeského loutkového divadla (nyní divadlo Lampion Kladno), pak dlouhé roky herec a režisér na volné noze. Od roku 2006 do roku 2009 pedagog VOŠH. 

Divadelní hry a hříčky J. Prokeše

 

Waldtraut Ritterová

- dobrá víla divadla. Kvalitu inscenací hlídá s německou důkladností.

Absolventka DAMU, katedra loutkářství, obor loutkoherectví. Od roku 1979 herečka Středočeského loutkového divadla - nyní divadlo Lampion Kladno. Ceny na festivalech: 1984 - herecká cena Skupova Plzeň za titulní roli v inscenaci „Děvčátko z rýžových polí“. Herecká cena Mateřinka 91 - Liberec  za role v inscenaci „Pět pohádek Aloise Mikulky“. V Říši loutek pracuje u agentury VIA Praga - MOZART OPEN v inscenacích „Don Giovanni“ a „Kouzelná flétna“. V Divadelní společnosti Elf hrála v inscenacích „Ubu králem“ od Alfreda Jarryho  (role Matky Ubu) a „Kytice“ od K. J. Erbena (všechny ženské role). Tři roky učila na Vyšší odporné škole herecké - obor Loutkářské umění, předmět Herectví s loutkou.